بازگشت

1.آمار توليد اعلام شده بايد مربوط به چند ماه باشد؟

طبق دستورالعمل دفتر اقتصادي بايد آمار مربوط به 33 ماهه گذشته واحد در سيستم ثبت گردد، در صورتي كه واحد كمتر از 33 ماه فعاليت داشته باشد مي تواند با هماهنگي دفتر اقتصادي (81761 آقاي احمدي و يا كارشناسان دفاتر تخصصي كمتر از اين ميزان را درج نمايد).

 

2.واحد هاي تازه تاسيس در صورتي كه تا كنون آمار توليد نداشته اند چگونه مي توانند ثبت نام كنند؟

واحدهاي تازه تاسيس حداقل بايد يك ماه آمارتوليد خود را ثبت كنند حتي با ميزان 0 (صفر) تا لينك بين اين وبگاه با وبگاه بهين ياب برقرار شود، و بعد از اين مي توانند با هماهنگي كارشناسان دفاتر تخصصي (دفتر غير فلزي، آقاي حسام زاده يا خانم كيميايي، دفتر نساجي خانم خاشعي، دفتر برق و الكترونيك آقاي ميرنژاد، دفتر معدني آقاي عظيمي) نسبت به دريافت مواد اوليه به صورت آزمايشي اقدام نمايند.

 

3. واحد هاي تازه تاسيس در صورتي كه تا كنون آمار فروش و ماليات بر ارزش افزوده فروش نداشته اند چگونه مي توانند ثبت نام كنند؟  

آن هم مطابق با سوال دوم مي توان پاسخ داد كه حتما فايلي را به صورت تصوير و توضيح كامل در اين خصوص در وبگاه بهين ياب هنگام ثبت نام بارگذاري نمايد و حتما با كارشناسان دفاتر تخصصي دفتر غير فلزي، خانم رفيعي يا خانم كيميايي، دفتر نساجي خانم خاشعي، دفترفلزي، برق و الكترونيك آقاي ميرنژاد، دفتر معدني آقاي عظيمي) در اين خصوص هماهنگي لازم را به عمل بياورند.

 

4.قبلا براي دريافت مواد پتروشيمي ثبت نام كرده ام و در حال دريافت مواد از بورس كالا مي باشم، درحال حاضر مي خواهم مواد فلزي از بورس خريداري كنم ولي امكان ثبت نام مجدد براي من فراهم نيست، از چه طريقي بايد عمل نمايم؟

شما بايد با همان كاربري و رمز عبوري كه درخواست پتروشيمي خود را ثبت نموده ايد وارد بخش محصولات شده و در كارتابل مديريت خود وارد آيكون درخواست مجدد شويد، و در تنظيم درخواست مجدد خود هم مواد اوليه پتروشيمي ( كه در حال حاضر آن را دريافت مي كنيد) و هم مواد فلزي ديگر را انتخاب نماييد. لازم به ذكر است تا زماني كه درخواست جديد به بورس معرفي نشده امكان خريد با توجه به درخواست قبلي شما فراهم است.

5. در صورتي كه بيش از يك واحد توليد تنها با يك شناسه ملي اشخاص حقوقي داريم، چگونه بايد عمل نماييم؟

شركت هايي كه بيش از يك كارگاه در سطح كشور دارند (و بابت هر كارگاه شناسه صنعتي و يا كسب و كار جداگانه اي دريافت كرده اند) بايد ابتدا يكي از كارگاه هاي خود را به همراه شناسه ملي خود ثبت نمايند و براي ثبت كارگاه هاي بعدي از بخش محصولات وارد كارتابل مديريت خود شوند (وارد نمودن كاربري و رمز عبور از سمت چپ بالاي صفحه) و بعد از آن با انتخاب آيكون "ثبت شناسه صنعتي جديد" اقدام به وارد نمودن كارگاه هاي جديد خود نمايند.

6. برخي از مواد مورد نياز ما مثل حلال ها، گوگرد و ... در درخت مواد اوليه وجود ندارد، چگونه بايد آنها را خريداري نماييم؟

هر ماده اي كه در درخت مواد اوليه موجود نيست نيازي به مجوز وبگاه بهين ياب ندارد و هر واحدي مي تواند آن را به صورت مستقيم از بورس كالا خريداري نمايد.